phone icon

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

48 796 902 902

Trądzik czyli krosty i zaskórniki zawsze kojarzył się z burzą hormonów w okresie dojrzewania, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej dorosłych zmaga się z tym problem. Jest to spowodowane nieodpowiednią dietą, pielęgnacją i niewłaściwym stylem życia.

Regeneracja Skóry Łojotokowej i Trądzikowej Environ

Intensywny, Niezwykle Skuteczny Zabieg Regenerujący Na Bazie Retinolu I Kwasów.

Doskonały do redukcji opornego trądziku, przebarwień i blizn potrądzikowych, a także dla skóry przetłuszczającej z rozszerzonymi porami. W pierwszym etapie wykonuje się oczyszczanie manualne lub mikrodermabrazję z laserem w celu usunięcia wszystkich zmian zaskórnikowych. Alternatywą do tego etapu mogą być kwasy. W drugim etapie wykonuje się jono-sonoforezję z użyciem aparatu Ionzyme DF II wprowadzając w głąb skóry retinol czyli pochodną witaminy A . Jest to jedyna witamina spośród całej gamy witamin, docierających do DNA komórkowego, mającą wpływ na zdolności regeneracyjne oraz prawidłowe funkcjonowanie skóry. Witamina A tworzy tzw. most zdrowej skóry. Zbyt niski poziom witaminy A jest w stanie zburzyć most zdrowej skóry i doprowadzić do uszkodzenia wielu komórek. Kuracja na bazie retinolu likwiduje i zmniejsza ryzyko powstawania problemów związanych z trądzikiem i przywraca prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Zalecana kuracja do pielęgnacji domowej: żel do mycia SEBUWASH, serum SEBUGEL A.
Zalecana systematyczna seria zabiegów 1 raz w miesiącu do wyleczenia skóry.
Zapraszamy na konsultacje w celu opracowania planu zabiegowego.

Mikrodermabrazja z Laserem i Kompleksem Witaminowym

Leczenie trądziku jest absolutną koniecznością. Trądzik nieleczony sprawia iż skóra pokrywa się przebarwieniami i brzydkimi bliznami. Nawet po wyeliminowaniu trądziku na skórze mogą pozostać na stałe brązowe przebarwienia. Usuwanie takich blizn jest możliwe dzięki mikrodermabrazji z laserem i ultradźwiekami.

Największą zaletą mikrodermabrazji jest efektywne wspomaganie odbudowy skóry, co sprawia, że cera staje się widocznie zdrowsza i ładnie wygładzona.

Przebieg zabiegu:
Podczas złuszczania naskórka z urządzenia wypuszczane jest światło lasera diodowego, które wnika głęboko w tkankę łączną. Światło lasera działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Następnym krokiem są ultradźwięki. Fala dźwięku stymuluje komórki. Takie oddziaływanie na skórę powoduje poprawę przepływu krwi i limfy.

Składniki aktywne wykorzystywane podczas zabiegu udoskonalają w widoczny sposób wygląd skóry. Złuszczeniu towarzyszy podciśnienie, które stanowi dla skóry stymulujący, głęboki masaż. Należy dodać, że zabieg jest naturalnym liftingiem twarzy. Co więcej przyśpiesza procesy odnowy komórek, a co za tym idzie, w sposób widoczny odmładza naskórek. Stymuluje skórę właściwą i sprawia, że blizny potrądzikowe ulegają spłyceniu a drobne przebarwienia znikają.

Kwasy Złuszczające

Najlepsze efekty daje terapia skojarzona, w której leczenie farmakologiczne i prawidłowa pielęgnacja tłustej cery są połączone z zabiegami kosmetycznymi. Stosuje się zabiegi na bazie kwasów:

Kwas migdałowy – posiada właściwości odmładzające, odświeżające i regenerujące – zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zmniejsza drobne zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Działa seburegulacyjnie, przeciwdrobnoustrojowo i antybakteryjnie. Struktura kwasu migdałowego jest podobna do struktury antybiotyków o szerokim spektrum działania.
Kwas mlekowy – reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Działa nawilżająco, ze względu na swoje właściwości wiązania wody w wierzchnich warstwach naskórka, zwiększa grubość skóry, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, działa wybielająco. Przy cerze trądzikowej zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się bakterii.
Kwas azelainowy – stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i różowatego, zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość cery tłustej, działa przeciwbakteryjnie. Zawiera naturalny składnik złuszczający – kwas azelainowy, który działa przeciwbakteryjnie niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku oraz przeciwzapalnie. Zmniejsza produkcję łoju oraz reguluje proces rogowacenia naskórka, działającym tym samym przeciwzaskórnikowo, co odgrywa niezwykle ważną rolę w leczeniu zmian trądzikowych. Związek ten wpływa także korzystnie na stan skóry z trądzikiem różowatym, wyciszając ją oraz likwidując krosty i grudki. Wyrównuje koloryt skóry i kontroluje produkcję melaniny dzięki hamowaniu tyrozynazy.

Umów się na konsultację i pozwól nam opracować dla Ciebie indywidualny plan zabiegowy.

Mikrodermabrazja z Kwasami

Do bardziej złożonych zabiegów przeciwtrądzikowych należy mikrodermabrazja z kwasami.
Podwójne uderzenie w problem trądziku.

Pierwszym etapem jest zastosowanie odpowiednio dobranego kwasu (migdałowy, azaleinowy, mlekowy, glikolowy) , drugim etapem jest mikrodermabrazja z laserem.

Mikrodermabrazja  efektywnie wspomaga odbudowę skóry, co sprawia, że cera jest zdrowa i należycie wygładzona.

W trakcie zabiegu wypuszczane jest światło lasera diodowego , które wnika głęboko w tkankę łączną. Światło lasera działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo ponadto pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Kolejnym krokiem są ultradźwięki. Fala dźwięku stymuluje komórki. Staje się przyczyną ruchu cytoplazmy, rotacji mitochondriów, wibracji komórkowego jądra, a także stymuluje błonę komórkową. Tak kompleksowe oddziaływanie powoduje poprawę przepływu krwi oraz limfy a składniki aktywne wykorzystywane podczas zabiegu udoskonalają wygląd skóry.

Złuszczeniu towarzyszy podciśnienie, które w istocie stanowi dla skóry stymulujący, głęboki masaż. Znacznie przyśpiesza procesy odnowy komórek, stymuluje także skórę właściwą, sprawiając że jest ona znacznie bardziej jędrna.

Oczyszczanie Manualne z Mikrodermabrazją i Laserem

Zabieg ten jest dedykowany dla cer zaskórnikowych, trądzikowych w celu odblokowania gruczołów łojowych i poprawienia nierówności skóry.

Pierwszym etapem jest oczyszczanie manualne. Rozpoczynamy od ogrzania skóry ciepłą parą w wyniku czego uwalniają się toksyny a skóra staje się miękka, co pozwala w łatwy sposób usunąć zaskórniki.

Drugim etapem jest mikrodermabrazja z laserem w celu wygładzenia powierzchni naskórka.
Mikrodermabrazja efektywnie wspomaga odbudowę skóry, co sprawia, że cera jest zdrowa i należycie wygładzona. W trakcie zabiegu wypuszczane jest światło lasera diodowego , które wnika głęboko w tkankę łączną. Światło lasera działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo ponadto pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Równocześnie ze światłem lasera są wypuszczane kryształki korundu , które usuwają zrogowaciały naskórek.

Trzecim etapem jest wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Fala dźwięku stymuluje komórki i staje się przyczyną ruchu cytoplazmy, rotacji mitochondriów, wibracji komórkowego jądra, a także stymuluje błonę komórkową. Tak kompleksowe oddziaływanie powoduje poprawę przepływu krwi oraz limfy a składniki aktywne wykorzystywane podczas zabiegu doskonale penetrują skórę. Złuszczeniu towarzyszy podciśnienie, które w istocie stanowi dla skóry stymulujący, głęboki masaż.

Czwartym etapem jest maska, która ma działanie wyciszające i regenerujące.
Zabiegi wykonuje się systematycznie, a odstępy miedzy zabiegami ustalane są indywidualnie.
Umów się już dziś na swój pierwszy zabieg.

Usuwanie Plam i Blizn Potrądzikowych

TCA – Kwas Trójchlorowooctowy (TCA)  Intensywnie złuszczający peeling skierowany do osób z cerą dojrzałą, skłonną do zanieczyszczeń. Silnie złuszcza naskórek, sprawiając że cera jest o kilka tonów jaśniejsza, a drobne blizny potrądzikowe usunięte. Może być zastosowany na twarz, szyję, dekolt, plecy i ramiona.
Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest pochodną kwasu octowego. W zależności od potrzeb można wykonać zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Procedura peelingu TCA peel-mission polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Pacjent odczuwa zazwyczaj kilku-minutowe pieczenie i uczucie dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut.

Po zabiegu skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Co najważniejsze – mogą wystąpić strupy czy nawet krwawienie. W trakcie procesu odnowy naskórka, pacjent może odczuwać ból.

U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać (2-6) zabiegów co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym. Peeling TCA możne być stosowany praktycznie na większość partii ciała, zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, przedramiona, dłonie i kończyny dolne.
Wskazania do peelingu TCA:

 • zmarszczki,
 • rogowacenie starcze,
 • trądzik grudkowo-krostny,
 • wiotkość (atonia) skóry,
 • plamy soczewicowate,
 • blizny potrądzikowe,
 • świeże blizny pourazowe

Przeciwwskazania

 • infekcje skórne w fazie aktywnej np. opryszczkę,
 • alergie na substancje zawarte w peelingu,
 • zapalenie tkanki łącznej,
 • naryszona ciągłość skóry.

Ponieważ jest to silnie działający peeling chemiczny, w którym głównym składnikiem aktywnym są kwasy, zabiegi nie powinny być przeprowadzane latem, kiedy skóra narażone jest na intensywne działanie promieni słonecznych.

Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 796 902 902