Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu substancji aktywnych dokładnie tam, gdzie skóra najbardziej ich potrzebuje, dzięki śródskórnym iniekcjom odpowiednio skomponowanych koktajli.
Ma działanie dwukierunkowe – pierwsze wynika z bodźca mechanicznego, co powoduje miejscowe zwiększenie krążenia i pobudzenie aktywizacji procesów regeneracji, drugie jest reakcją na bodziec farmakologiczny wywołany przenikaniem czynników aktywnych, uruchamiających procesy lecznicze skóry.
Zobacz z jakich składników aktywnych korzystamy aby przywrócić ci pożądany wygląd i zredukować twoje rozstępy:
Osocze bogatopłytkowe
Jest substancją otrzymaną z własnej krwi pacjenta, która jest bogata w czynniki wzrostu, przez co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji. Wstrzykując osocze bezpośrednio w rozstęp przyspieszamy proces regeneracji oraz odbudowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Poza tym osocze charakteryzuje się działaniem gojącym, hemostatycznym, redukującym ból oraz powodującym silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek. Dodatkowo jest całkowicie biokompatybilny i nie powoduje reakcji alergicznych ani immunologicznych co przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta.
DMAE
To połączenie dimetyloaminoetanolu 3% i kwasu hialuronowego w stężeniu 2,5mg/ml, posiada intensywne działanie napinające skórę. Dimetyloaminoetanol zwiększa wydzielanie acetylocholiny i tym samym pobudza włókna mięśniowe. Powoduje to efekt liftingu, gdyż większe jest napięcie mięśniowe. Zapobiega wiotczeniu skóry i dobrze nawilża.
FASFATYDYLOCHOLINA
Wywołuje rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów). Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów, wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.
KRZEMIONKA ORGANICZNA
Krzem działa napinająco i ujędrniająco na skórę. Wspomaga procesy regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Wykazuje działanie naprawcze w stosunku do tkanki łącznej oraz włókien kolagenowych skóry. Pobudza komórki naskórka do odnowy. Spowalnia procesy degeneracji elastyny, kolagenu i proteoglikanów.