phone icon

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

48 796 902 902

Eksfoliacja kwasami to zabieg złuszczania i usuwania zrogowaciałej warstwy naskórka. Metoda ta ma szerokie zastosowanie estetyczne. Przynosi spektakularne efekty w leczeniu trądziku, blizn, przebarwień i rozstępów a także spłyca zmarszczki, uelastycznia, rozjaśnia, odświeża, oczyszcza i przygotowuję skórę na głębsze działanie składników odżywczych. Zobacz jakim zabiegom eksfoliacji możesz poddać się w Naszym gabinecie:

Kwas mlekowy

Reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną i funkcjonalną skóry. Działa nawilżająco, ze względu na swoje właściwości wiązania wody w wierzchnich warstwach naskórka, zwiększa grubość skóry, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, działa wybielająco. Przy cerze trądzikowej zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się bakterii.

Kwas azelainowy

Stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i różowatego, zmniejsza wydzielanie łoju, poprawia jakość cery tłustej, działa przeciwbakteryjnie. Zawiera naturalny składnik złuszczający – kwas azelainowy, który działa przeciwbakteryjnie niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku oraz przeciwzapalnie. Zmniejsza produkcję łoju oraz reguluje proces rogowacenia naskórka, działającym tym samym przeciwzaskórnikowo, co odgrywa niezwykle ważną rolę w leczeniu zmian trądzikowych. Związek ten wpływa także korzystnie na stan skóry z trądzikiem różowatym, wyciszając ją oraz likwidując krosty i grudki. Wyrównuje koloryt skóry i kontroluje produkcję melaniny dzięki hamowaniu tyrozynazy.

Kwas migdałowy

Posiada właściwości odmładzające, odświeżające i regenerujące – zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zmniejsza drobne zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Działa seburegulacyjnie, przeciwdrobnoustrojowo i antybakteryjnie. Struktura kwasu migdałowego jest podobna do struktury antybiotyków o szerokim spektrum działania.

Kwas salicylowy

Posiada właściwości mocno oczyszczające pory skóry, zapobiega powstawaniu zaskórników, działa antybakteryjnie, działa złuszczająco na skórę, reguluje prace gruczołów łojowych.

Kwas laktobionowy

To nowa generacja kwasów! W odróżnieniu od alfa i beta hydroksykwasów jest polihydroksykwasem. Jest nowej generacji kwasem otrzymywanym z naturalnie występującej laktozy. Kwas laktobionowy posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry, co jest wynikiem budowy alfa i beta hydroksykwasów.

Kwas glikolowy

Stanowi komplementarną metodę w profilaktyce Anti-Aging i odmładzaniu skóry, daje natychmiastowy efekt blasku i napięcia. Jest idealnym uzupełnieniem iniekcji podczas jednego zabiegu mezoterapii.

Kwas trójchlorooctowy

Jest pochodną kwasu octowego. W zależności od potrzeb można wykonać zabiegi bardziej powierzchowne albo głębokie. Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym.    Procedura peelingu TCA  polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Pacjent odczuwa zazwyczaj kilku-minutowe pieczenie i uczucie dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut.

Kwas PIROGRONOWY

Działa przeciw zaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. w zależności od stężenia jak i czasu zastosowanego może działać na poziomie naskórka jak i powierzchownej części skóry właściwej. Kiedy zostaje pozostawiony na dłuższy okres czasu dochodzi do penetracji na poziomie warstwy brodawkowatej (powierzchowna warstwa skóry właściwej).

Zachęcamy również do skorzystania z naszych zabiegów złuszczająco oczyszczających

Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 796 902 902