phone icon

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

48 796 902 902

Kwas hialuronowy jest podstawowym i w pełni naturalnym składnikiem skóry, który pozwala utrzymać jędrność i odpowiedni poziom nawilżenia komórek. Wraz z upływem lat produkcja kwasu hialuronowego obniża się, co sprzyja pogorszeniu wyglądu i ogólnej kondycji skóry. W efekcie prowadzi to do jej przesuszenia, zwiotczenia i powstawania zmarszczek.

Zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego prowadzi także do widocznego pogorszenia wyglądu policzków oraz warg, które tracą naturalną objętość.

Zastosowanie iniekcji z kwasu hialuronowego pozwala szybko i efektywnie uzupełnić jego braki w organizmie i wpływa na widoczną poprawę stanu oraz wyglądu skóry.
Kwas hialuronowy doskonale wypełnia widoczne na skórze zmarszczki, poprawia stopień nawilżenia skóry, przywraca naturalną objętość ust, modeluje owal twarzy oraz niweluje inne niedoskonałości i defekty kosmetyczne.

Zaletą zastosowania tego naturalnego preparatu jest także jego zdolność do aktywacji procesów regeneracyjnych skóry, co sprawia, że po zabiegu na długo zachowuje ona młodszy i atrakcyjny wygląd.

Wypełnianie zmarszczek odbywa się przy pomocy syntetycznej formy kwasu hialuronowego, co pozwala uniknąć konieczności wcześniejszego przeprowadzania próby uczuleniowej oraz wpływa na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych.

Iniekcje z kwasu hialuronowego pozwalają osiągnąć długotrwały efekt, który widoczny jest zaraz po zabiegu. Najczęściej po upływie 9-12 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu następuje stopniowe wchłonięcie preparatu.

Jak przebiega zabieg:
Preparaty syntetycznego kwasy hialuronowego ma postać, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty.
Podawany jest bardzo cienką igłą, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat jest widoczny od razu, a po upływie 9-12 miesięcy systematycznie zanika.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym:

  • Okres ciąży i karmienia piersią;
  • Występująca wcześniej alergia lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • Choroby autoimmunologiczne;
  • Choroby nowotworowe;
  • Stan zapalny i infekcje skórne (np. trądzik, opryszczka);
  • Genetyczna skłonność do bliznowacenia;

Po zabiegu mogą wystąpić objawy niepożądane w postaci, obrzęku, zasinienia, swędzenia i zaczerwienienia oraz bólu w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Wszystkie te objawy ustępują w sposób samoistny po kilku dniach i w żaden sposób nie wpływają na ogólny stan zdrowia pacjentów.

Dermatologia kliniczna - Lucyna Mysłakowska

LUCYNA MYSŁAKOWSKA

Lekarz Dermatologii Estetycznej

Doświadczony lekarz medycyny, specjalista dermatologii I i II stopnia, certyfikowany lekarz dermatologii estetycznej.

Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 796 902 902