Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/newlife18/domains/new-life.com.pl/public_html/wp-content/themes/fortuna/dynamic.css) is not within the allowed path(s): (/home/michalcz/domains/new-life.com.pl:/tmp:/var/tmp:/home/michalcz/.tmp:/home/michalcz/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/michalcz/domains/new-life.com.pl/public_html/wp-content/themes/fortuna/includes/ext/option-tree/includes/ot-functions.php on line 255
phone icon

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

48 796 902 902

DOKTOR SZYMON MLECZKO

flebolog

W naszym gabinecie wykonuje zabiegi mikroskleroterapii teleangiektazji (pajączków żylnych), skleroterapii piankowej naczyń sieciowych dużych pni naczyniowych pod kontrolą USG Dopplera uzyskując efekt zarówno kosmetyczny jak i leczniczy w postaci ustąpienia dolegliwości przewlekłej niewydolności żylnej. Przed  zabiegiem zawsze jest konsultacja lekarska i określenie optymalnego sposobu leczenia zabiegowego na podstawie wykonanego badania USG Dopplera.  Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi. Badanie USG Doppler jest stosowane w diagnostyce i leczeniu chorób naczyniowych. Dzieki badaniu Dopplera można wykryć jak najwcześniej drobne schorzenia tętnic i żył.
Sam zabieg jest wykonywany bez znieczulenia lub ze znieczuleniem tumescencyjnym w zależności od zakresu obliterowanych naczyń. Jako postępowanie uzupełniające po zabiegu udzielamy porad na temat kompresjoterapii lub wskazanego dalszego leczenia w tym możliwych zabiegów hybrydowych angiochirurgicznych.

Studia medyczne ukończył w 2007 r. na wydziale Zabrzańskim Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie pracuje w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II – w Zespole Pracowni Nieinwazyjnej Diagnostyki Układu Krążenia oraz w Klinice Kardiologii Interwencyjnej. Zajmuje się głównie diagnostyką nieinwazyjną i kwalifikacją pacjentów przed zabiegami wewnątrznaczyniowymi/operacjami w zakresie naczyń wieńcowych oraz obwodowych (tętnic szyjnych, kręgowych, podobojczykowych, tętnic kończyn dolnych). Ponadto specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu zachowawczym i inwazyjnym (skleroterapia, EVLT) żylaków kończyn dolnych.

Od 2015 r. zajmuje się flebologią w zakresie kompresjoterapii i nowoczesnych zabiegów obliteracji żylaków i zmian naczyniowych. W naszym gabinecie prowadzi konsultacje flebologiczne z oceną USG doppler układu żylnego oraz wykonuje zabiegi mikroskleroterapii i skleroterapii piankowej pod kontrolą USG.

Skleroterapia czyli małoinwazyjna metoda usuwania żylaków i żylnych zmian skórnych polega na chemicznym uszkodzeniu wewnętrznej ściany naczynia przez podanie do niego substancji, tzw. sklerozantu.

Skleroterpia żylaków kończyn dolnych

Skleroterapia to inwazyjna nieoperacyjna metoda leczenia, polegająca na chemicznej i fizycznej obliteracji (zamykaniu) zmian żylakowych. W skleroterapii stosuje się różne środki obliterujące. Najpopularniejszym z nich jest polidokanol. Wstrzyknięcie go wywołuje natychmiastowe podrażnienie uszkodzenie komórek wyściełających ścianę wewnętrzną żyły. Następnie uaktywnia jałowe procesy zapalne, prowadzące do zwłóknienia i trwałego zarastania żyły, co trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Istotnymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu telangiektazji są: rozregulowanie hormonalne, otyłość, wiek oraz długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej i siedzącej. Znaczną rolę odgrywają również czynniki dziedziczne.
Telangiektazje występują znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Mogą pojawiać się już przed 20 rokiem życia. Wraz z wiekiem częstość ich występowania wzrasta znacznie do tego stopnia, że po 60 roku życia około 80% kobiet zmaga się z tym problemem. Mimo, że osoby z widocznymi pajączkami naczyniowymi mogą odczuwać liczne dolegliwości, takie jak zmęczenie, obrzęk tkanek oraz parestezje o różnym nasileniu i charakterze, to najczęstszą przyczyną zgłoszenia się do lekarza są względy estetyczne. W razie pojawienia się telangiektazji należy zasięgnąć porady u lekarza, gdyż zmiany te mogą pojawić się jako objawy towarzyszące w wielu stanach, takich jak: ciąża, marskość wątroby, zespół Sturge’a-Webera, zespół ataksja-telangiektazja (tzw. zespół AT), zespół CREST (rodzaj kolagenozy), twardzina, toczeń rumieniowaty, nadciśnienie tętnicze.

Skleroterapia w wykonaniu doświadczonego specjalisty to nie tylko sposób na zdrowie, lepszy wygląd oraz doskonałe samopoczucie i odzyskanie pewności siebie, ale również niezbędna dla każdego Pacjenta gwarancja, że oddaje się on pod opiekę kompetentnego i w pełni dbającego o jego komfort podczas wykonywanych zabiegów profesjonalisty w każdym calu.

Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 796 902 902